Materace termoelastyczne:

 

Materace termoelastyczne to wyjątkowa odmiana materaców zmieniających swoją twardość pod wpływem temperatury i ciężaru ludzkiego ciała, co pozwala na doskonałe dostosowanie się ich do każdego kręgosłupa oraz naturalne otulenie ciała ich użytkownika. Wynika to z zastosowania w nich specjalnej pianki termoelastycznej.

Pianka termoelastyczna została wynaleziona dla potrzeb NASA w celu ochrony astronautów przed przeciążeniami podczas lotu. Struktura termoelastycznej pianki z pamięcią składa się z milionów otwartych okrągłych komórek, które zostały specjalnie zaprojektowane aby reagowały na temperaturę ciała i punkty nacisku. Dzięki takiej strukturze komórki zmieniają formę pod wpływem nacisku i przystosowują się do kształtu ciała podpierając tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Dzięki tym właściwościom materac jest niezwykle sprężysty, a przez to bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu.

Materace termoelastyczne dostępne w ofercie sklepu, doskonale nadają się do stosowania w warunkach domowych, ale świetnie sprawdzają się one również wśród osób, które podlegają długotrwałemu leczeniu w szpitalach, jak i w innych placówkach świadczących usługi opieki zdrowotnej oraz usługi rehabilitacyjne. Wynika to z faktu, iż takie materace dzięki swoim właściwościom zapobiegają powstawaniu odleżyn. Materace termoelastyczne dostępne są w różnych konfiguracjach jeśli chodzi o ich twardość, rozmiary oraz zastosowany w nich pokrowiec.

 

Facebook
Instagram